Povinné ručení sazby

Povinné ručení sazby

Výši vaší sazby na uzavřené povinné ručení spoluurčuje široké spektrum různých faktorů. Týkají se obecně vás a vašeho vozu. Některé z nich jsou relevantní pro velkou většinu pojišťoven (objem a výkon motoru, hmotnost vozu, jeho základní typové zařazení, váš věk, bydliště, či účely, ke kterým hodláte vozidlo využívat). Setkáte se ale i se slevou pojistného, pokud jste například lékařem nebo dobrovolným hasičem. Každá pojišťovna skutečně určuje cenu alespoň trochu jinak než všechny ostatní, a proto neváhejte, a co možná nejpečlivěji se seznamte s jejich nabídkou.

Výši pojistného si dnes už navíc můžete spočítat dopředu úplně sami, a sice za pomoci jednoduchých aplikací, které naleznete na stránkách pojišťoven a na specializovaných stránkách zabývajících se povinným ručením. Na těch druhých uvedených většinou naleznete tzv. srovnávač cen povinného ručení, který vám po zadání výše naznačených údajů během pár minut vyjede nabídku pojišťoven přesně určenou vám a vašemu vozidlu.

Kromě údajů o vozidle a o vás, jakožto jeho pojistníkovi, ovlivňují výši sazby také způsob uzavření smlouvy (mnoho pojišťoven dnes nabízí příjemnou slevu za online sjednání povinného ručení), frekvence splácení pojistky (roční bývá levnější než pololetní, resp. čtvrtletní) a váš případný klientský vztah s pojišťovnou. Většinou totiž bývá výhodné uzavřít povinné ručení tam, kde jste již vedeni jako klient.

Už jste přečetli článek Povinné ručení srovnání, který má podobné zaměření?

!! Náš TIP: Poviné ručení a porovnání

Aktuality