Pojišťovna Slavia povinné ručení

Pojišťovna Slavia povinné ručení

Povinné ručení nabízí pojišťovna Slavia ve dvou variantách – ZÁKLAD s klasickým limitem pojistného plnění 35/35 miliónů Kč nebo variantu PROFI s výrazně nadstandardním limitem 100/100 mil. Kč.

Co se týče bezeškodného průběhu pojištění, maximální „vyježděná“ sleva má u Slavie hodnotu 60 % ,a nárok na ni máte už po 7 letech bezhavarijního provozu vašeho vozidla.

Pokud se při sjednání smlouvy zaručíte bezeškodným průběhem pojištění po dobu alespoň dvou let, získáte k pojištění 15% slevu (předepsaný bezeškodný průběh je pak ale samozřejmě nutné skutečně dodržet). Slevu 11 % z pojistného získáte při sjednání druhého až čtvrtého vozidla v rámci rodinného bonusu, poměrně obvyklá je 5% sleva při používání zimních pneumatik v předepsaném období a nadstandardní slevu 30 % získají u Slavie řidiči s průkazem ZTP s upraveným řízením vozu. Pokud se chystáte pojistit nákladní vůz nad 3,5 t starší 6 let, tak i pro vás je u této pojišťovny připraven zajímavý bonus ve výši 15 % z ceny pojištění.

Ojedinělým produktem na českém trhu, na který u Slavie hodně sázejí, je pojištění KRYŠTOF, které lze navíc nyní (článek psán 22. 7. 2010) získat na jeden rok k nově uzavřenému povinnému ručení zdarma (poté se stane pouze pojištěním doplňkovým). Pojištění KRYŠTOF slouží k pojištění pokut. To však samozřejmě neznamená, že si s takovýmto pojištěním můžete na silnici dělat, co chcete – u pojištění je nastavená spoluúčast 2000 Kč - pojišťovna za vás tedy uhradí pouze zbylou část z vyšší pokuty. Toto pojištění se také vztahuje pouze na přestupky, při nichž vám je odebrán alespoň jeden trestný bod a zároveň bude řešen ve správním řízení. Pojištění se absolutně nevztahuje na nehody způsobené pod vlivem alkoholu (týká se výše 0,3 promile alkoholu v krvi), nebo pod vlivem jiných návykových látek.

Doplňková připojištění si lze u Slavie vybrat z následujících:

  • živelné pojištění vozidla
  • pojištění čelního skla/ všech skel vozidla
  • pojištění zavazadel ve vozidle
  • pojištění úrazu řidiče
  • pojištění asistenčních služeb SLAVIA ASSISTANCE (zdarma u varianty PROFI)

Pojišťovna Slavia zaznamenala během loňského roku vůbec nejvyšší procentuální nárůst počtu uzavřených pojištění na motorová vozidla. Ten činil téměř 49 % (14 387 pojištění ke konci června 2009 -> 28 118 na konci roku).

Další příspěvek Pojišťovna Slavia ze stejné kategorie. Další informační článek - Pojišťovna uniqa povinné ručení.

!! Náš TIP: Poviné ručení a porovnání

Aktuality