Pojišťovna Slavia

Historie tradiční české pojišťovny Slavia sahá až do roku 1868, a je tak spjata se samým počátkem pojišťovnictví u nás. Vznik pojišťovny, navazující na tradici banky Slavie, významně podporoval například František Palacký, a jen pro zajímavost, mezi její původní zaměstnance patřil i spisovatel Jaroslav Hašek.

Novodobá historie pojišťovny Slavia byla započata v 90. letech minulého století, kdy byl zákonem umožněn vstup na trh novým pojišťovacím subjektům, jakožto konkurenci do té doby monopolní České pojišťovně. Významným rokem pro Slavii je rok 2006, kdy se stala členem nadnárodní finanční skupin SPGroup.

Šíře nabízených produktů pojišťovny Slavia zahrnuje pojištění vozidel (povinné ručení, havarijní pojištění aj.), pojištění cestovní, zdravotní, technická pojištění (např. pro stroje či elektroniku), pojištění odpovědnosti určené firmám, pojištění firemního majetku a specializovaná pojištění (např. i pojištění psů a koček).

webové stránky - www.slavia-pojistovna.cz

infolinka - 255 790 111

Zkuste další článek, třeba Pojišťovna uniqa povinné ručení, tento článek je podobného zaměření. Další informační článek - Pojišťovna uniqa.

!! Náš TIP: Poviné ručení a porovnání

Aktuality