Pojišťovna kooperativa povinné ručení

Pojišťovna kooperativa povinné ručení

Pojišťovna Kooperativa se v kategorii povinného ručení může pochlubit „zlatým hattrickem“, když v letech 2008 – 2010 získala prestižním cenu Zlatá Koruna určenou finančnímu subjektu s nejlepším finančním produktem ve své kategorii na českém trhu.

Povinné ručení nabízí pojišťovna Kooperativa ve třech provedeních. Ty se od sebe liší v limitech plnění pojišťovny (35/35 miliónů Kč, 54/35 mil., 70/70 mil.), v rozsahu nabízených výhod v rámci povinného ručení a také v rozsahu garantovaných asistenčních služeb.

První, základní varianta povinného ručení, nese název BASIC. Využijí ji především klienti, kteří hledají jednoduché, levnější povinné ručení (např. sváteční řidiči). Toto pojištění je možné uzavřít na motocykly, osobní a užitková vozidla do 3 500 kg, přípojná vozidla do a nad 750 kg, obytné automobily, traktory a motorové ruční vozíky.

Rozšířené varianty povinného ručení se jmenují STANDARD a BENEFIT. Platí už pro všechny kategorii vozidel, na které se ze zákona vztahuje povinné ručení. Současně s uzavřením jednoho z těchto typů pojištění, získáte zdarma také asistenční služby a živelné pojištění vozidla (např. proti pádu stromu na váš vůz).

Kooperativa nabízí také následující možnosti připojištění k povinnému ručení: pojištění čelního skla, úrazové pojištění, pojištění asistenčních služeb, pojištění nákladů na nájem náhradního vozidla (pro osobní vozidla), pojištění právní ochrany (pouze pro fyzické nepodnikající osoby) a asistenční program „Pomoc při nehodě“.

Kromě těchto samostatných povinných ručení, nabízí Kooperativa také komplexní balíčky pojištění TANDEM a GLOBAL. Ty spojují povinné ručení, havarijní pojištění a doplňková připojištění, a to vše v rámci jedné pojistné smlouvy.

TANDEM je určen pro osobní či užitkové vozu do celkové hmotnosti 3 500 kg a můžete jej uzavřít s povinným ručením STANDARD či BENEFIT.

V rámci pojištění GLOBAL lze uzavřít povinné ručení všech tří typů a je určené pro všechny kategorie vozidel. Pojištění GLOBAL bylo také oceněno v soutěži Zlatá Koruna, a sice Stříbrnou korunou (2008 a 2009) určenou pro druhý nejlepší produkt své kategorie.

Podle databáze České kanceláře pojistitelů měla pojišťovna Kooperativa k 31. 12. 2009 uzavřené pojištění na téměř 1 400 000 vozidel, což představuje zhruba 21,5 % z celkového počtu na trhu.

Zkuste další článek, třeba Pojišťovna Kooperativa, tento článek je podobného zaměření. Další informační článek - Pojišťovna Allianz povinné ručení.

!! Náš TIP: Poviné ručení a porovnání

Aktuality