Pojišťovna ČSOB povinné ručení

Pojišťovna ČSOB povinné ručení

Pojišťovna ČSOB rozlišuje tři typy povinného ručení, podle výše limitů pojistného plnění - STANDARD (35 miliónů, 44 mil.), DOMINANT (60/60 mil.) a PREMIANT (100/100mil.) Každé přitom zdarma zahrnuje úrazové pojištění řidiče pro případ trvalých následků po těžkém zranění, či pro případ smrti řidiče. Výše vyplácených částek jsou 100 000 (STANDARD), 200 000 (DOMINANT) a 300 000 (PREMIANT). K poslední uvedené variantě obdržíte zdarma také havarijní pojištění vašeho vozidla.

Bonusy za bezeškodnou jízdu fungují obdobně jako v jiných pojišťovnách (5 % po prvním roce atd.), maximální výše slevy je 50 % z pojistného. Je-li Vám navíc alespoň 29 let, nebo jste-li fyzickou osobu podnikající na IČ, a nezavinil-li jste v uplynulých, řádně pojištěných 12 měsících nehodu, dostanete v ČSOB ještě 30% slevu pro „dobrého řidiče“.

Majitelé starších vozů jistě uvítají 20% slevu ze základní sazby povinného ručení pro vozy starší 9 let. ČSOB také registruje 40 vytipovaných nejrizikovějších regionů České republiky – pro klienty mající v některém z nich trvalé bydliště je určena sleva 10 % z povinného ručení.

Samozřejmostí k povinnému ručení jsou asistenční služby pojišťovny (liší se podle typu povinného ručení). Ne zcela obvyklým produktem je možnost pojištění věcí, které máte jako řidič na sobě nebo při sobě během řízení.

Pojistek týkajících se pojištění motorových vozidel registrovala pojišťovna ČSOB k 31. prosinci 2009 více než 358 000, což ji řadilo na 6. místo ze všech pojišťoven na trhu (údaje České databáze pojistitelů).

Zkuste další článek, třeba Pojišťovna ČSOB, tento článek je podobného zaměření. Další informační článek - Pojišťovna Čpp povinné ručení.

!! Náš TIP: Poviné ručení a porovnání

Aktuality