Pojištění druhého auta

Pojištění druhého auta

Hitem posledních let se mezi produkty pojišťění automobilů staly tzv. rodinné bonusy. Pokud tedy máte u konkrétní pojišťovny sjednané povinné ručení na jeden vůz, a buď přímo vy nebo někdo z vaší rodiny hodlá/te uzavřít u stejné pojišťovny povinné ručení na další, je Vám/vašemu příbuznému pojišťovnou nabídnuta sleva.

Slevy a rozsah lidí, na které se tato sleva vztahuje, se mezi pojišťovnami liší. Někde se týká jen vašich nejbližších příbuzných, někde i lidí nepříbuzných, žijících s vámi trvale ve stejné domácnosti. Jsou i pojišťovny, kde lze takovou slevu uplatnit i na vozy vašich přátel, pokud ovšem bude smlouva sepsaná na stejného pojistníka.

Výše slevy na další vůz/vozy je pak většinou určena vyježděným bonusem za bezeškodný průběh pojistného plnění (aktuální délka období bez havárie pojistníka). Pokud se jedná o třetí a všechny následná vozidla, je výše určena výší nejvyššího vyježděného bonusu. Pro ilustraci uveďme příklad, kdy oba rodiče mají uzavřené povinné ručení u stejné pojišťovny, každý na svůj vlastní vůz, a u téže pojišťovny si pojistí svůj nový vůz také jejich syn. Muž (otec) má vyježděný bonus ve výši 25 %, žena (matka) ve výši 15 %. Syn tedy dostane na povinné ručení slevu 25 %.

Počet vozů, na které lze tento druh bonusu uplatnit je většinou pojišťoven omezen na pět.

Další příspěvek Nejlepší povinné ručení ze stejné kategorie. Další informační článek - Povinné ručení výpočet .

!! Náš TIP: Poviné ručení a porovnání

Aktuality