Nejvýhodnější povinné ručení

Nejvýhodnější povinné ručení

Výši povinného ručení spoluvytváří velké množství rozličných faktorů. Patří mezi ně za prvé parametry daného vozidla: druh vozu (osobní/nákladní automobil, motocykl), objem válců motoru (čím větší objem, tím větší pojistka), výkon motoru (opět platí přímá úměra), hmotnost vozidla (přímá úměra), způsob užívání vozidla (za vozidlo taxislužby či cvičný vůz autoškoly zaplatíte samozřejmě více než za běžně užívaný vůz) a stáří vozidla (novější vozy jsou o něco dražší).

Kromě technických parametrů vozidla ovlivňují cenu povinného ručení také údaje o pojistníkovi. Zde hrají roli: jeho věk (mladší řidiči, obecně rizikovější, zaplatí o něco více), bydliště (hledí se buď na okresy, nebo přímo na konkrétní velká města, která bývají opět rizikovější a tedy i dražší), počet ujetých kilometrů bez nehody (tzv. bezeškodný průběh pojištění; čím více let bez nehody, tím větší slevu na pojištění dostanete a naopak – tzv. systém bonusů a malusů). Posledním kritériem bývá typové zařazení řidiče (podnikatelé a právnické osoby zaplatí více než běžní uživatelé).

Jak je tedy z výše uvedeného textu patrné, nedá se jakkoliv obecně určit, která pojišťovna nabízí nejvýhodnější povinné ručení. Existuje nespočet kombinací údajů relevantních pro určení ceny pojištění, a proto Vám při výběru nezbude, než si nabídky pojišťoven pečlivě porovnat, a najít tu pro Vás a Váš vůz nejvýhodnější. Většinou se Vám vyplatí uzavřít si povinné ručení u pojišťovny, kde již máte sjednané jiné pojištění, protože dostanete jako stávající klient slevu.

Další příspěvek Povinné ručení motocykl ze stejné kategorie. Další informační článek - Pojištění povinné ručení .

!! Náš TIP: Poviné ručení a porovnání

Aktuality