Havarijní pojištění motocyklu

Havarijní pojištění motocyklu

Většina českých řidičů motocyklů nemá na své jednostopé miláčky sjednané havarijní pojištění. A to přestože motocykly na našich silnicích havarují zhruba sedmkrát častěji než automobily. Na druhou stranu právě proto nebývá pojištění motorek zrovna nejlevnější, obzvlášť pokud řidič spadá do rizikového věku do 30 let. Přesto se v České republice najde dostatek pojišťoven, které dohromady nabízejí mnoho různých typů pojištění motorek. Stejně jako u pojištění motorových vozidel, se také havarijní pojištění motocyklu neobejde bez ochrany vozidla v případě havárie. Dále také pokrývá škody za případný vandalismus nebo odcizení motocyklu.

V čem se tak pojištění motocyklů a vozů liší, je možnost uzavřít pojištění motocyklu tzv. sezónní, které obvykle ohraničuje pouze období mezi 1. dubnem a 31. říjnem. Sezónní pojištění se přitom většinou týká pouze pojištění proti havárii, pojištění pokrývající škody způsobené vandalstvím nebo krádeží platí celoročně.

Zkuste další článek, třeba Havarijní pojištění, tento článek je podobného zaměření. Další informační článek - Pojištění čelního skla.

!! Náš TIP: Poviné ručení a porovnání

Aktuality